Присъедини се към нас в  Facebook Български | Join us 

На 1 ноември започва третото издание на благотворителния ултрамаратон

29.10.2014

На 1 ноември започва третото издание на благотворителния ултрамаратон От 1 до 11 ноември 2014 ще се проведе третото издание на благотворителния ултрамаратон "1000 Balkan Charity Challenge".

"1000 Balkan Charity Challenge" е уникална за региона на Балканите благотворителна инициатива. За 11 дни участниците ще изминат 1051 км. на територията на Румъния и България. Събитието няма състезателен характер. Пълният дневен курс (това са 160 км. средно за колоездачната част и 59 км. за бягането) е 8 часа и 30 минути. Денивелацията е 3500 метра. Това изисква много добро здравословно състояние и издръжливост на участниците.

Основната цел на "1000 Balkan Charity Challenge" е да се съберат средства в подкрепа на благотворителни каузи. Фирми и граждани са поканени да подкрепят с онлайн дарения 4 каузи в България и 20 в Румъния. Те са внимателно подбрани от организаторите и включват критични социални сфери като грижа за деца и възрастни с увреждания, самотни възрастни хора, образование, развитие на таланти, подкрепа на бедни хора.

Първият ултрамаратон през 2012-та привлече подкрепа в размер на 24000 eвро, а вторият през 2013-та – 42 000 евро. Даренията за различните каузи се събират чрез специално създадена онлайн платформа: www.1000balkan.com.

Стартът е на 1 ноември 2014 (събота) в 7.30 ч. в Букурещ (Bucharesti, Sector 1, Bd. Expozitiei No.1F - пред централата на UniCredit Tiriac Bank, срещу ЕКСПО център). Финалът е на 11 ноември 2014 (вторник) около 17:30 в Букурещ, на същото място.

Времето за преминаване на целия маршрут е 3 дни в Румъния е и 8 дни в България. На 4-ти ноември групата ще пристигне в центъра на София на бул. „Света Неделя" 7 пред централата на UniCredit Bulbank около 17:30 ч.

От тази година можем да подкрепяме българските каузи на маратона по още един начин – като изпратим дарителски sms с текст DMS 1000 нa номер 17777 за всички мобилни оператори.

Повече за маратона тук

News

Search

News type

  1. All
  2. Appeal for help
  3. Charity event
  4. I want to help
  5. Inspiring news

Categories

  1. All
  2. Orphans
  3. Children with disablities
  4. Disabled people
  5. Old people
  6. Poorhouse
  7. Communal kitchen
  8. People in need
  9. Medical treatment
  10. Prisoners
  11. Refugеes
  12. Orthodox churches
  13. Alcoholics and drug addicts
  14. Other

Type

  1. All
  2. Books
  3. Medical treatment
  4. Blood donation
  5. Toys
  6. Medicine
  7. Clothing and shoes
  8. Food
  9. Furnitures
  10. Electric appliance
  11. Financial assistance
  12. Social events
  13. Courses and teaching
  14. Voluntery labour
  15. Labour against payment
  16. Accommodation
  17. Culture
  18. Competitions

Shall all news

Copyright © 2011-2025 milostiv.org
dgamalova